Yerel SEO İçin Tam Rehber: Yerel SEO Nasıl Yapılır? Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO Hakkında Her Şey

Yerel SEO Hakkında Her Şey - Ankara Web Tasarım

Her küçük işletmenin amacı, büyük bir müşteri kitlesi elde etmektir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile potansiyel veya hedef müşterileri çekmek için daha iyi web tasarım görünürlüğü elde ederek bu hedefe ulaşabilirsiniz. Neyse ki, Ankara’da birçok SEO hizmet türü var ve bunlardan biriside yerel SEO.

Yerel SEO, yerel aramalarda potansiyel veya hedef  müşterileri çekmek için içeriklerini optimize etme sürecidir. Google sıralamalarınızı bu yöntem sayesinde daha da iyileştirebilirsiniz.

Bununla birlikte, arama motoru optimizasyonundan farklı olarak, yerel SEO hizmetlerinin amacı biraz farklıdır. Yerel arama motoru optimizasyonu ile, web sitenizi ve içeriğini yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize edebileceksiniz.

Google, bir arama motoru sonuç sayfasının parçası olarak  Snack paketi ya da Harita paketi olarak bilinen Yerel Paket’i tanıttığında, yerel SEO web siteleri için daha önemli hale geldi. Yerel Paket, kullanıcılara sorguyla ilgili bir işletmenin kısa bir açıklamasını sağlayan bir arama motoru sonuç sayfası  özelliğidir.

Google Yerel Paketi, iletişim numarası, adres ve derecelendirmeler gibi bilgileri temel bilgileri gösterebilir. Yerel Paket özelliği ile Google Kullanıcıları, verilen haber yazın iş hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Yerel SEO hizmetleri, küçük işletmeler için şiddetle tavsiye edilen bir dijital pazarlama stratejilerinden birisidir. Konumundaki müşterileri çekmek ve onları web sitenize yönlendirmek için yerel sonuçlarında daha yüksek sıralama elde edebilirsiniz. Yerel arama motoru optimizasyonu daha iyi arama sonuçları için web görünürlüğünüzü artırma yanı sıra, yerel arama motoru optimizasyonu daha iyi arama sonuçları elde etme yardımcı olabilir.

Web sitenizi yerel SEO için optimize ederseniz, küçük kalın zaman içinde kademeli olarak büyüyebilir. Bir dijital pazarlama ajansının holding, daha fazla potansiyel müşteri müşteri web sitenizi gezinmek için Yerel Paketi için optimize edebilirsiniz.

Yerel SEO İçin Web Sitenizi Nasıl Optimize Ederim? Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Google aramalarının yarısı neredeyse yerel olduğunu söyleyebiliriz. Web sitenizi yerel arama motoru optimizasyonu için optimize edin, binlerce potansiyel müşteriyle bağlantı kurma şansınızı artırın.

Ankara’daki bir dijital pazarlama ajansının yardımı sayesinde , yerel olarak daha üst sıralarda yer alabilir ve web sitenizde yerel arama sonuçlarında daha fazla ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.

1. Bir Google Benim İşletmem Profili Oluşturun

Google Benim İşletmem (GBİ), hem yerel hem de organik arama için içi varlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir sistemdir. Bir tanıtım ve müşterilere işletmeniz  hakkında doğru bilgi sağlamak için mükemmel bir yayın yayınlama amacı gütmektedir.

Yerel SEO  sayesinde varlığınızı geliştirebilmeniz için mükemmel bir yer olan Google Haritalar’da işletmenizi tanıtmak için bir GBİ oluşturabilirsiniz. Bir GBİ sayesinde müşterileri çekebilir ve onun içinde  müşterilerinizin  ihtiyaç duydukları bilgileri elde etmelerini sağlayabilirsiniz.

GBİ profiliniz, web sitenizin yerine geçmez, bunun yerine onun bir dosya uzantısıdır. Bir GBİ profiliniz olduğunda, pazarlama stratejilerinize rakiplerinize üstünlük sağlamak için GBİ  listelerini kullanabilirsiniz.

Bir GBİ Profili ile Google, kullanıcılara işletmeniz Hakkında aşağıdakiler gibi Temel Bilgileri sağlayabilir:

  • Adres
  • İletişim Detayları
  • Müşteri Değerlendirmeleri
  • İşletme Puanları
  • Çalıştığınız Saatler

Bir GBİ profiliniz varsa , bunların çoğu yerin epey tümü Google Tarafından müşterilerinize görüntülenmek üzere hazırdır. Daha fazla müşteri çekmek ve ürünleriniz hakkında bilgi vermek için  bir GBİ Profili oluşturabilirsiniz.

 

2. Web Sitenizi Mobil SEO için Optimize Edin

Aranan sonuçların yarısından fazlasının akıllı cep  telefonlarından geldiğini biliyor muydunuz? Sadece bu da değil, bu aramaların çoğu konumda bulunan işletmeler hakkında ilgili sorgulardır, yani birçok akıllı telefon kullanıcısı yakındaki işletmeleri aramak için Google Arama Motorunu kullanıyor.

Örneğin, bir kişi mevcut konumuna yakın bir spor salonunu aramak için bir akıllı cep telefonu kullanıyor olabilir. Yüksek rütbeli bir yerel arama mevcudiyetine sahip spor salonu işletmesi, aynı kişinin arama sonuçlarında görünme şansı daha yüksek olacaktır.

Web mobil SEO için optimize etmek, yerel SEO sıralamanızı da etkileyecektir. İşletmenizi Google Arama ve Google Haritalar’da keşfedebilmeleri için mobil kullanıcılar için avantajınıza olacak bir GBİ listesi de kullanabilirsiniz. Yerel olarak daha üst sıralarda yer alabilmek için içeriğinizi mobil kullanıcılara sunarak bunu bir adım daha ileri götürmeyi deneyin.

3. Müşteri İncelemelerini Paylaşın

 

Müşteri incelemeleri ve derecelendirmeleri, yerel SEO stratejinizin hayati bir parçası olduğunu unutmayın . İletişim bilgilerinizin ve adresinizin yanı sıra, müşterilerin diğer müşterilerden gelen incelemelere odaklanma olasılığı daha yüksektir.

Güvenilir ve sade olun  ve müşterilerinize işinize güvenebileceklerini kanıtlayın. Bunu yapmak için, onları geri bildirim göndermeye teşvik edin, böylece ürünlerinizin ve hizmetlerinizin kalitesi hakkında ne düşündüklerini keşfedebilirsiniz. Olumlu müşteri yorumlarını vurgulayın, böylece kullanıcılar onları arama motoru sonuç sayfasında hemen görebilir.

Olumlu incelemeler, işletmenizin güvenilirliğinin ve itibarının kanıtı olabilir. Bunları kendi yararınıza kullanın, böylece çoğu müşteri şeffaflıktan yoksun diğerlerine göre işletmenizi seçecektir.

Yerel SEO’nun Faydaları

Yerel SEO'nun Faydaları - Ankara Reklam Ajansı

Yerel SEO ile ilgili daha fazla bilgi vermemiz gerekirse eğer  arama motoru optimizasyonu, marka farkındalığını artırması ve çevrim içi dönüşümlerini gereken küçük işletmeler için daha iyi bir seçimdir. Web sitenizi yerel arama için optimize edin, böylece web sitenize daha fazla trafik yönlendirebilir ve potansiyel müşterilere dönüştürebilirsiniz.

Yerel arama motoru optimizasyonunun faydaları şunları içerir:

  • Satışlarınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz.
  • Potansiyel müşteriler kazanabilirsiniz.
  • İşletmenize güven sağlayabilirsiniz.
  • İşletmenize bağlanmış müşteriler elde edebilirsiniz.

 

SONUÇ

Giderek artan rekabetçi olan bir pazarda, yerel SEO sayesinde küçük işletmeler için başarıya giden yolu açacaktır. Dijital pazarlama yolculuğunuza başlamak için bugün bu makale sayesinde  yerel motoru optimizasyonu ile tanışmış oldunuz. İçeriklerinizi her  tür SEO için optimize edin ve bu sayede önümüzdeki haftalarda web siteniz için daha fazla trafik elde edin.

Ankara Reklam Ajansı olarak hazırladığımız bir rehberin daha sonuna geldik. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bizlerle birlikte profesyonel tasarım ya da yerel SEO çalışması gerçekleştirmek istiyorsanız eğer aşağıda iletişim numaramız veya mail adresimiz bulunacaktır. Çalışmalarımızı incelemek isterseniz buraya  ya da buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmek isterseniz eğer; Twitter   ve Instagram adreslerimize ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0312 325 89 87

Mail: info@megafonn.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.