Yaratıcı Ajans Web Siteleri Tavsiyeleri

Akıllı olmaktansa net olmak daha iyidir, ama bazen bazı yaratıcı web tasarım ajansları her ikisini de kendi web siteleriyle gerçekleştirir.

İster yeni bir web sitesi kuruyor olun , isterseniz mevcut sitenize destek vermek istiyor olun, en yaratıcı web tasarım ajanslarının yeni müşteriler çekmek için onlar ile etkileşime geçmek için neler yaptığını öğrenmek planınıza dahil edilmelidir.

En iyi 10 yaratıcı ajans web sitesi olduğunu düşündüğümüz şeyi bir araya getirdik ve başarılarını sağlayan ortak paydaları sizler için derledik.

Bir Ajans Web Sitesinin Başarılı Yapan Nedir ?

Tabiki , en iyi ajans siteleri ziyaretçileri heyecanlandıracak ve onların ilgisini çekecektir. Ama en iyi sitelerin içerdiği bazı unsurlar vardır. Aşağıdaki siteleri incelerken bu unsurları anlarsanız analiziniz kendi siteniz için daha etkili ve değerli olacaktır.

İyi siteler bunları uygulamaktadır :

  • Kişilik ve yetenek gösterir. Bütün sitelerin bir kişilik yansıttığını görebilirsiniz. Etkili marka bilinci oluşturabilmek için ziyaretçilerinizin kim olduğunuzu anlayabilmeleri gerekir. Bunuda sitenize yansıttığınız kişiliğiniz ile başarabilirsiniz. Bir web sitesi oluştururken kendinize bir kaç soru sorun. Sonrasında bu soruların cevaplarını web sitenize yansıtmaya çalışın.
  • Örnekler sağlar. Bu tür web siteler genellikler örnekler ile öncülük yaparlar. Örnekler web siteyi ilk açtığınızda gördüğünüz şeydir. Çünkü ziyaretçiler bunlara dikkat ederler. Bu nedenler her zaman en iyi olduğunuz işi yapmaya çalışın. Sitenize gelen kullanıcılar isterse müşteri istersen çalışan olsunlar onlara özel bir yerde olduklarını hissettirin. Çalışmalarınızın en başarılısını göz önünde göstererek bunu başarabilirsiniz.
  • Mükemmel UX sunar. Tamamen kullanıcı dostu şık ve gezinmesi kolay bir web sitesi gereklidir. En iyi olmak bu yollardan geçmektedir. Karışıklık , karmaşıklık olmayacak. Ziyaretçiler isteklerine kolay bir şekilde ulaşabilmelidir. Mükemmel bir web sitesi gereklidir.

Bazı Ajan Web Siteleri

Media Monks sitesinde 1-2 dakika vakit geçirdiğinizde neler yapabildikleri konusunda fikirlere sahip olabilirsiniz.

Kullandıkları ızgara formatı ile yaptıkları işin türünü anlamanız için şans kazanıyorsunuz. Aşağıya indikçe yaptıkları işleri nasıl iletişim kurulacağını aanlayabiliyorsunuz.

Big Spaceship herşeyden farklı ilgi çekici bir web sitesi. Siteyi incelediğinizde sizlere ne yaptıklarını nereler ile çalıştıklarını anlatıyorlar.

Çok fazla görsel kullanmadan sade siyah arka plan kullanıyorlar.

Farklı dikkat çekici renkler , videolar, müzikler , animasyonlar diğer sitelerden daha farklı gözüküyor. Beyond kişilikleri yetenekleri ve neyi temsil ettiklerini size kısa şekilde göstermektedir.

İlk bakışta standart web sitesi gibi gözüküyor olabilir. Ama bu yüzden bu kadar etkili oluyor.Yüzen görüntüler rahatlık hissi vermektedir. Basit anlaşılır ve işlevsel bir tasarım.

Bu tarz tasarımlarda katmanlı tasarım yaparak paralaks animasyon gibi tasarım trendlerini yenilikçi göstermektedir. Kullanıcılar bu yüzden böyle web siteleri daha çok sevmektedir.

Eat Sleep Work’ün sitesi çok güzel. Bütün tıklamalar organize edilmiş gibi.Ajans birlikte çalıştıkları gösterirken herşeyi ortaya koyarak sunmaktadır.

Kullanıcılara özel kendi fon müzikleri ile kullanıcı seçim hakkı sunmaktadır. Bu da Eat Sleep Work’ün arayüzünü kullanıcı arayüzleri arasında üst sıralara çıkartmaktadır.

Resimler de konuşabiliyor ortalama da 1.000 kelime söylemektedir. Kullanıcılar girdikleri web sitelerde ilk olarak resimleri görmektedir. Bu da kullanıcılar ile iletişimin kısa ve etkili yollarından biridir. Kolay kullanıcı arayüzü ile kaliteli web sitelerden olmaktadır.

Kota, görsel tasarım olarak trendlerden güzel bir şekilde yararlanan bir web site. Böylece ziyaretçiler web sitede keyifili zaman geçirebiliyor.

Bu site 2 tasarımı birleştirerek farklı ve etkili bir web site sunmaktadır.Kaydırmalı ve boyutluluk anlatım. Siteye ilk girdiğinizde etkileyici bir karşılama var. Sayfaları aşağıya indirirken arka plan renklerinde değişimler olmaktadır.

Bu ajans temelleri kullanmaktadır. Kolay bir kullanıcı arayüzü vardır. Parlak ve etkileyici renkleri tercih ederler.Çoğu yerleşim tasarımların üzerine inşaa edilen katı sütun ve gevşek bir bağlılık sergileyen kırık ızgaralar konseptini dahil ederek 2021 yılında hala bu listede yerini almaktadır.

Hareketli bir deneyim sunar. Sana farklı şeyler fırlatıyor ama işe yarıyor.

Kaydırma dönüşümleri, bu web tasarımda trendlerin zirvesinde olduğunun kanıtıdır.Sayfaları gezerken yada kaydırırken farklı deneyim fark edeceksiniz. Aynı anda ilgi çekici ve teşvik edicidi bir web site.

Bu web sitenin enerjisi çok farklı tasarımı ile ne bir şekilde bunuda ortaya koyuyor.

Sade bir web site tasarımına sahip ama sağlam bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Kullanıcı kişiliğine bir göz atmaya yardımcı olan farklı renk kullanımları var. Bir ziyaretçinin aradığı her şey mümkün bu sitede.Sayfaları gezerken şaşırtıcı bir şekilde keyif alacağınız bir tasarım var.Garipseyeceksiniz.

Ankara Web Tasarım ekibi olarak sizlere örnek alabileceğiniz tasarımlardan önde gelenlerini sunduk. Bu tasarımlardan fikir alabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere kendinize iyi bakın.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.