Web Tasarım Trendi İle Web Sitenizi Güçlendirmek

Web tasarım trendi 2021 yılında web sitenizin kalıpları sürekli gelişmektedir ama bu gelişimi göstermemektedir. Bu yazımızda gelişimi gösterecek yönleri sizlere sunacağız. Bir süredir gördüğümüz yaygın olan web sitesinde canlılık olmadığıdır. Bizde bunun için yaptığımız çalışmalar sonucu ortaya çıkan verileri sizlere sunmak için hazırladık. Maddeler halinde olan makalemize başlıyoruz.

1. Karanlık Mod

OLED ekranlardan kaynaklı 2020’de çok fazla önem kazanan karanlık modu ilerleyen yıllar içinde daha da önem kazanacaktır. Günümüzde sade ve zarif görüntüsü ile WhatsApp, Facebook, Instagram gibi herkesin kullandığı uygulamaların bile içerisinde bulunan özellik oldu. Apple yada Android farketmeksizin her cihazın içerisinde bulunmaktadır.Ama kullanıcıların farkında olmadığı özelliklerden birisidir.

Web Tasarım Trendi

2.İnsan Dokunuşu

Bilgisayar ortamında olmayan elle çizilen tasarımlar web sitelerinde kullanıldığında oldukça dikkat çekici olmaktadır. Ama doğru kullanımı çok önemlidir.Doğru kullanıldığında duygu ve insanlığı ön plana çıkarabilirsiniz. Ama çok fazla tercih edilen bir özellik değildir. Ancak internet sitenizin ne kadar insancıl bir site olduğunu göstermek için tercih edilmektedir.

3.Sürükleyici 3D Ögeler

Farklı grafikler her zaman kullanıcıları büyülemiştir ama bunu yapmak için gerekli maliyet ve teknoloji nedenleri yüzünden geride kalan bir trend olmuştur. Sanal gerçeklilik ile birlikte bu sektörün tekrardan hareketlenmesi ile birlikte popüler oldu. Ekranınızda olan ve hiper gerçekçi olan sayfalar sitenizde sürükleyici bir deneyim yaratmanın en iyi yoludur.

Web teknolojisi ilerlediği için sürekli olarak web sitelerde ve oyunlarda iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu da VR (sanal gerçeklik) teknolojisinin de ilerlemesinde önemli rol oynuyor. 3D ögeler web sitelerinde daha fazla görülecektir.

4.Hassas Gölgeler ,Katmanlar ve Sürüklenen bileşenler

Hassas gölgeler ve katmanlar ile sahte bir 3D görüntü efekti yaratır.Ama bu yöntem çok kullanılmıyor. Kullanıldığında büyüleyici etkilerini kimse bilmiyor. Herhangi bir desen ile çok farklı görüntüler elde edilmektedir.Buna ek olarak gölgeleri metin kutularında fotoğraflarda da kullanabilirsiniz. Oldukça zarif gözükmektedir.

5.Fotoğrafları Grafikler Karıştırmak

Çizimler ile birlikte  gerçek fotoğrafları kullanmak markanın ruhunu hissettirir. Bu görsellerin stilini insanların fotoğrafı nasıl yorumladığı ile değişebilir.Yüksek kaliteli fotoğraflar kendiliğinden harika görünür ama yetenekleriniz ile bunun üstüne bir şeyler daha koyduğunuzda ortaya çıkacak görsel şölen kullanıcıları web sitenize hayran bırakır.

6. Tek Bir Renk Alanın Düz Çerçeveler

Web tasarım trendi ile tasarımcılar artık katı yapılara yöneliyor ve yasarımlarına daha fazla yapı kazandırmak için çok fazla beyaz alan kullanmanın farklı yollarıyla uğraşıyorlar ve tasarıma bir his vermek için temiz çerçeveler kullanılmalıdır.Devamı için tıklayınız.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.