Web Tasarım Trendi-2 İle Web Sitenizi Güçlendirmek

Web tasarım trendi-2 2021 yılında web sitenizin kalıpları sürekli gelişmektedir ama bu gelişimi göstermemektedir. Bu yazımızda gelişimi gösterecek yönleri sizlere sunacağız. Bir süredir gördüğümüz yaygın olan web sitesinde canlılık olmadığıdır. Yapılan araştırmalar sonucu sizlere doğru bilgileri sunmaya devam ediyoruz. Şimdi maddeler halinde olan makalemize başlıyoruz.

Web Tasarım Trendi-2

1.Işık ve Neon

Mavi, mor ve parlak pembe gibi fütüristik tam renkler, tasarıma ileriye dönük bir parlaklık hissi verecektir. Profesyoneller ,web tasarımının kelime anlamını tam anlamı ile yansıtmak için cesur renkleri kullanırlar. Özellikle bu durum çift renkli web tasarımlarında belirgin olarak kullanılıyor.

Aşırı minimalizm ve karanlık mod gibi diğer yükseliş trenleriyle mükemmel uyum sağlar, Parlak renkler parlayabilir.

2.Ultra Minimalist Gezinme

Web sitesi içeriği, daha fazla okuma metinlerinin az olması ve daha fazla sesli komut veya video olmasına yönelmektedir.  Son bir kaç yıldır navigasyonun mobil cihazlara adapte edilmesi daha kolay olmaya başladı. Son derece minimalist gezinme zorluklarının genelini ortadan kaldırmaktadır.

3.Buzlu Cam Etkisi

Web sitelerinde son gelişmeler , web sitelerinde buzlu cam efektinin uygulanmasını kolaylaştırdı. Buzlu cam kaplamanın arkasında öğelerin bulanık görünümü , alana renk eklemenin yanı sıra metin veya nesnelerin görüntüde görüntüde görünmesini ve okunaklı kalmasını sağlar.

4.Fotoğraf Sanatı

Ana fikir , ilginç ve gerçekçi olmayan unsurlar ile müşterilerin dikkatlerini çekmektir. Potansiyel müşterilerin hayal güçlerini kullanmalarını ve web sitenizde daha uzun süre vakit geçirmelerini sağlar.Bu şekilde oturum sürelerinde ki artışları görülebilir ve muhteşem dönüşler alabilirsiniz.

5. Gerçekçi Dokular

Yıllardır yapılan web sitelerine kullanılmayan dokular vardır ve bunlardan birisi gerçekçi dokulardır. Ana hatlar ve damarları oluşturarak kullanıcıların dokulara ulaşmasını ve hissetmesini sağlayabilirsiniz.Ancak aşırıya kaçamamalısınız. Ziyaretçilerin dikkatlerini markanıza ve ambalaja yöneltmelisiniz.

 

Web Tasarım Trendi-2 ile bu gün sizlere daha güçlü bir web sitesi yapmanın yollarından bahsettik. Sizde güçlü web sitelere sahip olmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Fiyat teklifi alabilirsiniz. Ankara web tasarım olarak yıllardır hizmet etmekteyiz. Bundan büyük gurur duymaktayız. Ankara’da ki sayılı firmalar arasındayız. Sizde bizimle iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.