TYPE-C İle Yaratıcı Çalışma Alanınızı Düzenli Hale Getirme

2021 ile çoğu teknoloji ürünleri TYPE-C teknolojisi ile üretilmeye başladı. Hem kullanımı kolay hem cihazlarda iki yönünüde kullanabiliyorsunuz.Görevi dosya aktarımı veya teknoloji aletinizi şarj etmek için kullanıyorsunuz. Bu teknolojiye sahip cihazları elde ettiğinizde tek kablo ile hepsini kullanabiliyorsunuz.Daha az karmaşık kablolar.

Ancak TYPE-C bağlantısı çok daha fazlasını yapabilir. Yüksek hızlı veri aktarımı, 100W’a kadar  telefon ,tablet ,bilgisayar gibi aletleri şarj edebiliyorsunuz.Ekran paylaşımlarını yapabiliyor yada bunların hepsini tek slotta çoğaltıp aynı anda yapabiliyorsunuz.Çok işlevsel bir özellik sadece bir adet TYPE-C çoğaltıcı ile tek slotta güç kaybı yaşamadan çalışabilmek bütün tasarımcıların istediği bir durum.

TYPE-C’nin bir çok avantajı var!

TYPE-C artık yaygın olarak kullanılan bir konektör olduğu için dizüstü bilgisayarlarda tek kablo bağlantısı ve çeşitli bağlantıları buradan yapabiliyorsunuz.

Apple’ın 2021 model Macbook’ları M1 işlemcisi tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlarda TYPE-C özelliği kullanılmaya başlandı. Buradan şarj etme, başka kaliteli bir monitöre görüntü aktarımı, aynı zamanda dosya aktarımı… Sınırı olmayan bir teknoloji.

Ama şu anda bizim için öncelik TYPE-C’nin bu nimetlerinden faydalanmak için en önemli olan durum görüntü aktarımı. Bunun için bu bağlantıyı destekleyen bir monitör almak olabilir.

TYPE-C Monitör Önerileri:

  • Asus ProArt

-23,8 inçlik olan boyutunu tercih edebilirsiniz. Her masaya sığacaktır. 75hz ekran yenileme oranı ile tasarımlarda yapılacak hataları hızlı görebilirsiniz.

-Ekran özelliklerinde 4K görüntü kalitesine yükseltilebiliyor. Akıcı bir ekran görünümü sunuyor.

-Tek kablolu tasarım olduğu için bulunduğu ortamda kablo karmaşası olmadan huzurlu bir çalışma ortamı sunmaktadır.

  • Asus ZenScreen

-Ekran Boyutu 15.6 inç olduğu için dışarıda yanınıza alabilirsiniz. Oldukça hafiftir.

-IPS panele sahip ekran çözünürlüğü 1920X1080’dir.

– Çalıştırmak için gereken tek şey TYPE-C kablosu.

  • Apple İMac

-Son derece kullanışlı harika görüntü aktarımı olan bir bilgisayar.

-Muadillerine göre biraz pahalı ama tasarımcıların bir numaralı cihazıdır.

-Çeşitli ekran boyutlarına sahiptir. Çok kullanışlı kablo karmaşası olmadan çalışmalarını yapabileceğiniz bir ortam sağlamaktadır.

 

Ankara Web Tasarım Ekibi olarak siz tasarımcılara belirli TYPE-C’li  monitörleri anlattık. Tasarım konusunda yazdığımız diğer yazılarımızıda gözden geçirmelisiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.