Porfolyo

beskmuhendislik.com MEGAFONN imzası ile YAYINDA | ANKARA Web Tasarım Fiyatları |

Ankara'daki Web Tasarım ofisimizde bitirdiğimiz son iş bir mühendislik ve taahüt firması olan 5K Mühendisliğin web sitesi oldu. Ulusal çapta bir çok başarılı projeye imza atmış bir firma olan 5K inşaatın web sitesine başlamadan önce konunun çok daha geriye gitmesi gerekti. Çünkü en iyi web tasarım çalışmasını da yapsak firmanın kendi kurumsal kimlik tasarım ve katalog tasarım çalışması işin ehilleri tarafından yapılmamış olursa, web sitesi kurumsal bütünlükten uzak olma tehlikesi altında olabilmektedir. Ankara web tasarım ofisimiz öncelikle 5k inşaat'ın logo tasarım, katalog tasarım ve kurumsal kimlik çalışmalarını tamamladı. Hemen ardından web tasarım projesini tamamlamak için kolları sıvadı.

Kurumsal bütünlüğü olmayan ve belirli bir temaya bağlanmamış tüm şirket tanıtım materyallerinden en az 2 farklı ögeye bakıldığında kurumsa bütünlük hissedilemiyorsa beynimiz bu durumu hata olarak algılıyor.

Yukarıdaki teoriye göre yapılması gereken kurumsal bütünlüğü her tanıtım materyalinizde sağlamaya önem vermektir. Sizin için çalışan bir tasarımcıdan istekleriniz çok net olmalı. Tasarım vermek istediğini mesajı kurumsal bütünlüğünüzü bozmadan vermelidir. Maalesef 5K firmasının kurumsal bütünlük konusunda büyük eksiklikleri bulunmaktaydı. İşe logo tasarım çalışması ile başladık. 5K'yı simgeleyecek harika bir logo tasarım çalışması gerçekleştirdik. Hemen ardından kurumsal kimlik tasarım çalışmasına başladık fikirlerimiz mükemmeliyetçi tasarım anlayışımızla birleşince 5K için kurumsal bütünlüğün tamamiyle sağlandığı özel bir tasarım çalışmasının da sonuna geldik. Kurumsal kimlik tasarım çalışması da tamamlandığına göre ortada hiç bir eksik kalmamıştı ve Ankara web tasarım ekibimizin çalışmalarına başlaması için ilk tuğla da atılmış oldu.

Fotoğraf Çekimi Yapıldı

İşe her zamanki gibi malzeme toplamakla başladık. Aslında web sitesi her firmanın kendisini anlatan bir ansiklopediye benzer. Ansiklopediler olguları atomik düzeyde basit bir anlatımla anlatır. Sonları doğru geldiğinizde edindiğiniz ufak bilgiler birleşerek size karmaşık bir sistemi kolaylıkla anlamanız için fırsat verir. Web tasarım çalışmanızda insanlara bilgi vermelisiniz. Onlara merak ettiklerini anlatmalısınız. İyi bir web tasarımda olması gerekenler listesinin başında “kolay anlaşılır bilgiler” bulunur her zaman… Fotoğraf çekim çalışması da bu tezimizin bir gereksinimidir. İnsanların ilk göz attıkları şeyler genelde hızlı anlayabilmelerini sağlayacak olan fotoğraflardır. Fotoğraflar olayı müşterilerinize en kısa sürede anlatmanızın en etkili yoludur. O nedenle fotoğraf çekim hizmetimiz ile 5k inşaatın Anadolunun 4 bir yerinde gerçekleştirdiği başarılı projeleri fotoğraflamak adına ekibimiz fotoğrafçıları yollara düştü ve toplamda 3 hafta gibi bir süre içerisinde doğudan batıya tüm çalışmaları başarılı bir şekilde fotoğrafladı. Elde ettiğimiz fotoğraflar web tasarım çalışmamızda oldukça etkili grafik tasarım çalışması gerçekleştirmemize olanak da sağlamış oldu.

Video Çekimi Yapıldı

Firmanın kurumsal bütünlüğü sağlanırken çağımızın vazgeçilmez tanıtım ve bilgilendirme faaliyeti haline gelmiş web tasarım çalışmasında yer alması için harika bir video çekim faslını da geride bıraktık. Gerçekleştirdiğimiz videoyu yakın zamanda burada sizlerle de paylaşacağız.

Ankara Web Tasarım Ekibimiz Olaya Dahil Oldu

Ankara Web Tasarım ekibimiz fotoğraf çekim, video çekim  hizmetlerimizi sonlandırınca geriye kalan elimizdeki verileri kategorize ederek, kronolojik olarak sıralamak ve proje bilgileri ile fotoğrafları eşleştirmekti. Bütün bunların hızlıca bitmesi için hızlıca bir sistem geliştirdik ve sonuca hedeflediğimiz sürede ulaştık. Sıra web sitesinin arayüz tasarım çalışmasını hazırlamaktaydı. Tasarım uzmanımız Ahmet Soysat işe ilk olarak, kurumsal renkleri projeye dahil etmek ve farklı alanlarda kullanmak üzere kurumsal renklere uyum sağlayacak renkler bulmakla başladı.

Renkler belirlenince web de kullanılacak dijital grafikleri hazırlayan Ahmet Soysat her sayfada kullanılacak bölümlerin en küçük komponentlerini tasarladı. Tasarlanan komponentler birleşerek yavaş yavaş bir tasarım sistemi oluşturdu. Bu sayede hem kurumsal hem de web sitesinin temasının bütünlüğü sağlanmış oldu. Ahmet Soysat Web tasarım çalışmalarını bitirince ortaya çıkan web arayüz tasarım çalışması önce Müşterimiz Sn. Zekeriya Bey'e gönderildi ve fikirleri alındı. 5K Mühendislik yönetim kurulu başkanı Zekeriya Bey'in onayından sonra Web sitesi arayüz tasarım çalışması.Web Geliştiricimiz Muhammed Talha Efe'ye devredildi.  Muhammed Talha efe Html, Css kodlamalarını bitirdiği web  arayüz tasarım çalışması artık tarayıcılar tarafından yorumlanabilecek halde olan bir web sitesine dönüştürüldü. Bu aşamada siteye sadece biraz dinamiklik katmak kalmıştı ve sitenin yaşayan bir site olabilmesi için çalışmalara başlandı.

HEMEN KENDİNİZE HARİKA BİR WEB PROJESİ BAŞLATIN

Ankara Web Tasarım Ekibinden Mustafa Zahid Efe’den Bir Tutam Dinamiklik

Web Sitesi Harika bir arayüze ve mobil, tablet dahil tüm cihazlarda sorunsuz çalışabilecek hale getirilmişti ve sıra siteye dinamiklik vermeye gelmişti işte bu aşamada olaya Yazılım Uzmanımız Mustafa Zahid Efe dahil olmuştu. Mustafa Zahid Efe olaya minimal yaklaştı ve arayüze yeni bir sistem yazmak yerin premium benzer bir tema bularak, güçlü içerik yönetim sistemi olan wordpress'e entegre edilmesi fikrini ve avantajlarını ortaya attı. Bu konuda Megafonn Tasarım ekibi ve 5K Mühendislik çalışanları ile mutabık kaldık ve bu web tasarım çalışmasının tamamen  wordpress'e entegre edilmesini  sağladık.

Renk Paleti

#EC3D47

#25292C

#FFFBF7

#FFFFFF

Ankara Web Tasarım Ekibi 5K Mühendisliğe Neden WordPress’i Önerdi ?

Ankara web tasarım ekibi olarak wordpress'i öneriyoruz çünkü
WordPress Dünya'da en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Alanında uzman yazılım geliştiriciler tarafından sürekli olarak güncellenen bir yapıya sahip olduğu için Ankara web tasarım ekibimiz müşterilerimize gerçekleştirdikleri web tasarım projelerinde gerektiğinde wordpress'i önermektedir. Bir çok firmanın temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yapıya sahip olan wordpress açık kaynaklı ve ücretsiz sağlanan bir yazılım olması dolayısıyla oldukça uygun maliyetlere üst kalite web tasarım deneyimi sunmaktadır. Ankara web tasarım ekibimiz şayet wordpress ihtiyaçlarınız için yeterliyse şiddetle öneriyor.