Mac’ten Pubg Mobile Oynama Yöntemini Deniyoruz

Mac’te Pubg Mobile Oynamak aklınıza geldiğinde Appstore’a girdiğinizde siz de sıkı Pubg hayranı olan bizim Ankara web tasarım ekibimiz gibi hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Çünkü Battlegrounds firması maalesef Pubg oyunun Mac bilgisayarlar için bir emülatörünü henüz geliştirmedi.

Konu ile ilgili Dünya forumlarında araştırma yaptık ve bulduğumuz çözümleri canlı bloglama ile tarafınıza aktaracağız. Böylelikle çalışıp çalışmadığını hızlıca görecek şayet çalışmazsa sizi bir çok iş yükünden kurtarmayı hedefliyoruz. Mac’te pubg oynamak için çıktığımız bu yolda bizi neler bekliyor hep beraber göreceğiz.

Biz bluestack’ı burada yüklemesini anlatacağız ama bluestacks hakkında daha fazla bilgi almak için Bluestacks Nedir Ne İşe Yarar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlk adım olarak bluestacks adlı yazılım ile Pubg oynamayı deneyeceğiz.

Buradan yazılımı indiriyoruz. Bluestacks indir

bluestacks indir
bluestacks indir

Bunun için 543 mb büyüklüğünde bir yükleme dosyası indirmemiz gerekti. Malum mac’lerde Terebaytlarca yerimiz olmadığından bu yüklemenin üzerine bir de ekstra program parçacıkları downloadları olmaz diye içimizden geçiriyoruz.

bluestack installer'ı başlatıyoruz.
bluestack installer’ı başlatıyoruz.

Bluestack installer’ı başlattık. Şimdi yükleme adımlarını izliyoruz.

blue stack installer dosyasında İKİ KERE TIKLIYORUZ
blue stack installer dosyasında İKİ KERE TIKLIYORUZ


Bluestacs installer.app dosyasının doğrulanmasını bekliyoruz.

mac'tan pubg oynama
mac’tan pubg oynama


Şimdi yükleye tıklıyoruz. Umarım ek yazılım parçacığı diye kocaman bir dosya yığını indirmez. Hem bizi bekletmez hem de minik ssd harddiskimizde çok yer kaplamaz…

Oley be… ekstra’dan indirme yapmadı… Şimdi gerekli izinleri vermemiz gerekiyor. Ardından yeni aldığımız bir tablet veya telefon kurar gibi kurulum sağlayacağız. Mac’te pubg oynamak için çok fazla eziyetin altına girdik sanırım ama umarım bu yaptıklarımıza değer.

Bu arada kurulum ekranındaki şu resim de bizi bayağı bi umutlandırdı.Olacak galiba…

Mac'te pubg oynamak
Mac’te pubg oynamak
Şöyle bir yazı var ama siz inanmayın
Şöyle bir yazı var ama siz inanmayın baya 45 dk sürüyor bu işlem…


Bekliyoruz hala… 3 Saat geçti yaklaşık… Bu yazılımın benim bilgisayarımı mining için kullandıklarından şüpheleniyorum artık…
Kurulum tamamlandı Mac’te pubg oynamak adlı yazımız için şimdi Bluestack’ın kendi bünyesinde App Center olarak adlandırdığı uygulama merkezinden Pubg’yi bulup indirme zamanı geldi… Umarım onu da saaatler boyu beklemek zorunda kalmayız.

Dostlar Pubg’yi uygulama merkezinden yükledik fakat açılmıyor. Bilginiz olsun saatlerce beklememiz boşa gitti gibi duruyor… Bu belki bizim bilgisayarımıza özel bir durum mu diye kontrol etmek için başka bir mac mini ile denedik ve sonuç yine aynı… Maalesef çok sevdiğimiz ve sosyal medya yönetimi gerçekleştirirken kullandığımız Bluestacks web sitesinde ve yükleme esnasında bolca Pubg gameplay(oyun oynanış) görseli eklese de maalesef oyunu çalıştırmamaktadır. Bilginize sunarız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.