Daha Çok Müşterilerin Seveceği Bir Tasarım Portföyü Nasıl Oluşturulur ?

3 Temel portföy ipucu  ve paket servisi

  1. Portföy kendinizi anlatma biçimi değildir. Portfolyo bir sanat eseri değildir. Portföy sizi temsil etmez.  İş bulmanıza yarayacak bir tasarım portföyü mevcuttur. Burada ürün sensin, portföyü sadece paketidir.
  2. Genelde iş ilanlarında tecrübeler ve yetenekler değil , işi alım sırasında ekiplerin sorunlarını çözüp çözemeyeceğinizdir.
  3. Büyük şirketlerde işe alım ekiplerinin yüzlerce başvuruyu incelemek için ayda en fazla 1 saat harcamaktalar. Eğer ilk 6 saniyede fırsatınızı yakalarsanız o zaman kazanırsınız.  Dikkat çekmek istiyorsanız onu baştan görsel bir harikalıkla vurmalısınız.

Tasarım portföyünüzü zaten bir profesyonelmişsiniz gibi oluşturun

Kendinizi iyi ifade edebilecek ve işe alınmanızı sağlayacak profesyonel bir tasarım portföyü oluşturmanıza yardımcı olması için bu dört adımı izleyin:

✔️  ADIM 1

Tanınabilir bir marka seçin. Megafonn’da çalışmak ister misiniz? Adnizer’i seçin?
İnsanların daha önceden duydukları firmaları veya markalara ve sorunlu alanlara yöneliyor. Hemen dikkatlerini çekecektir.

✔️  ADIM 2

Bu alana küçük bir kullanıcı arayüz sorunu seçebilirsiniz. Bu sorunları bulmak için en iyi yerler şikayet siteleri olacaktır.

✔️  ADIM 3

Çevrenizdeki ürünlerden desenler ve ilhamlar alın. Yeniden yaratmaya çalışmayın olanı geliştirin.

✔️  ADIM 4

Bir adet prototip yapın ve hareket ettirin. İlk görenin ilgisini çekecek bir şeyler yapmaya çalışın. Yeteneğinizi keşfetmeye her özelliğinizi öğrenmeye çalışın.

✔️  Bol Bol Tekrarlayın

Geri dönüşlerden memnun olana kadar tekrarlayın. Yaptığınız prototipten verim aldığınızda, durmayın devam edin. Tasarım süreniz hiç durmasın.

İşe alım yapan yöneticiler, içten , sıcak ve yetkin görünen insanları arar!

6 saniyeden bahsetmiştik. O 6 saniyede işe alınacağınızı düşündüren içten , sıcak ve yetkin olduğunuzu gösterebilmeniz. Çünkü işletmeler bu tarz çalışanlara ihtiyaç duyuyor.  Özgeçmişiniz  ne kadar iyi olursa olsun bu özellikleri karşı tarafa yansıtamıyorsanız farklı olmadığınızı hissediyorlar. Porföyünüz önemli olabildiğince güzel tutun.

Ankara web tasarım ekibi olarak portföy öneminden ve müşterilerin sevebileceği portföyden bahsettik. Bir sonraki makalemizde görüştmek üzere.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.