ETKİLİ BİR E-TİCARET SİTESİ İÇİN LOGO TASARLAMA YOLLARI

E-ticaret sitelerinde müşterilerin güvenini kazanmak çok zordur. Burada önemli olan ilk yapacağınız iş logonuzun tasarımına dikkat etmeniz gerekiyor. Logo oluşturmak için çok fazla dinamikleri keşfetme özgürlüğüne sahipsiniz.

Dikkat çekiçi logolar tutarlılık yaratır, müşterilen hafızasında yer edinir ve markaların tüketicilere olan güveni geliştirmektedir. Logolar markalaşmanın önemli parçası halindedir.

İsterseniz logo tasarlama taktiklerine geçelim.

E-ticaret Logo Tasarım Taktikleri

Bir logo tasarlarken çok özgür olabilirsiniz ama bu özgürlüğü kafanıza göre kullanmamızız tavsiye ederiz(Ankara web tasarım ekibi olarak).Müşterilerin ilgisini çekecek, zevklerine uyacak, standart logolardan farklı olacak şekilde logo tasarlamanız gerekir.

Az ama öz 

Eğer logonuzu tasarlarken gelişi güzel tasarlarsanız bu E-ticaret sitenize de yansıyacaktır. İyi logo tasarımları, Apple Inc. veya Microsoft logoları genellikle metin tabanlı sunumdan oluşur.

Tabi ki logolarda basit ve anlaşılır olması daha iyidir. Eğer logonuza düzinelerce karakter eklemeniz karmaşıklaşacaktır.Kolay ama etkili ufak tavsiyemiz Şirketinizin sadece baş harflerinden yola çıkabilirsiniz.

Mobil cihazlar için optimize etmeyi unutmayın 

Bir çok kullanıcı alışverişleri E-ticaret sitelerden mobil olarak yapmaktadır. Logonuz bilgisayarda göründüğü gibi mobilde gözükmüyorsa o zaman web sitenize girecek kullanıcılar için hayal kırıklığı oluşabilir. Bunun için mobile uygun olarak optimize edilmesi gerekmektedir.

Duyarlı bir logo müşterilerinde ilgisini çekerek hafızalarına logonuzu kazımaktadır.

Görseller kullanmayı unutmayın

Beynimiz görüntüleri her zaman karakterlerden daha hızlı işler. Logonuza çok abartılı olayan resimleri ekleyebilirsiniz. Ancak, logoya koyulacak olan resim şirket isminin önüne geçmemeli unutmayın.

Her zaman yatay tutun

Web sitenizde alanı verimli kullanmak önemlidir. Sitenizde logonuz dağınık gözükmemelidir. Bu yüzden yatay olarak tasarlayın.

Genellikler müşteriler siteye ilk girdiğinde sol tarafa bakıyorlar bu yüzden logonuzu sola yerleştirebilirsiniz.

Trendleri takip etmeyin unutmayın

Logonuzu tasarlarken kafanızda fikirler tam olarak oturmuyorsa trendler hakkında detaylı bir araştırma yapmanız önemlidir. Yapacağınız logo tasarımı o işletmenin belki de ömürlük logosu olarak kalacak bunu unutmayın.

Müşterileriniz ile duygusal bir bağ oluşturabilirsiniz ve bu sayede tasarlayacağınız logo için daha rahat tasarım yapabilirsiniz.

Unutmayın

Tasarlanan logo işletmenin geçmişini anlatır. Markanın kimliğini ,ahlakını ve ürünlerin arasındaki fikirleri iletir.

Tasarlanan logoda sadece yaratıcılık yeterli olmayabilir. Etik ve modern pazar trendlerinede uygun olmasını sağlamak için bütün faktörleri göz önünde bulundurun ve tasarımınızı yapmaya başlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.