Duyarlı Web Tasarım Trendleri

Mobil kullanıcılar için duyarlı web tasarım trendleri ile ilgili size bilgiler vereceğiz. Mobil kullanıcıların beklentileri her zaman artmaktadır. Bunun için tasarımcılar her geçen gün hızlı, yüksek kaliteli deneyimleri için çabalıyorlar. Bu sizin web sitenizin ayakta kalması için çok önemlidir. Yapılan her tasarımın etkisi farklı olacaktır.Bunun için aşağıya bazı duyarlı tasarım taktiklerini sizler için yazıyoruz.

 

Okunabilirliği Geliştirme

Okunabilirlik tasarımlarınızın  oldukça önemlidir.Okunabilirliğin anlamanını bilmeyenler için netlik demenin farklı bir yoludur. Tasarımlarınızın okunabilir olması markanızın bir adım önde olduğunu gösterir. Önemli duyguları ve vermek istediğiniz mesajı yansıtır.

Tasarım için: Vektör grafiklerini düşünün.Geleneksel  raster grafikler bir bitmap üzerindenki pikselleri aracığılıyla düz bir görüntü gösterir.Ancak ölçeklenen  vektör grafikleri tasarımları oluşturmak için vektör haritasındaki noktalardan görev alırlar.Geçiş yapmanın yararı, grafiklerin ölçeklenebilir olmalarının neden görsel kaliteden ödün vermeden boyutlandırabilir olmalarıdır.Bundan ötürü kullanılar cihazlarında simgeleri oldukça kaliteli ve berrak görebilirler.

Günümüzde kullanıcıların herhangi bir siteye girdiklerinde her kelimeyi okumak yerine vermek istediği mesajı görebilmelidir. Bunun için günümüzde kullanıcıların hedeflerine yönelik yapılan tasarımlar çok daha verimli olmaktadır. Harekete geçirici mesajlardan dönüş almanın ihtimali çok daha yüksektir.

Okunabilirliği attırmak için bu maddeleri eklediğinizden emin olun:

  • Beyaz boşluk
  • Kalın, italik, altı çizili,
  • Düzgün yerleştirilmiş görüntüler,
  • Çeşitli cümle uzunlukları ve daha kısa paragraflar,
  • Paragrafların ve madde işaretlerinin birleşimi

Duyarlı Web Tasarım Trendleri

Smart Scroll’u Dahil Etme

Kullanıcı deneyimini en iyi hale getirmek için bir çok siteden bilgi toplayabilirsiniz. Verimli olacaktır ama bu bilgilerin hepsini burada bulabilirsiniz.İlk olarak adından bahsedelim Smart Scroll(Akıllı Kaydırma). Yaratıcı kullanıldığı zaman kullanıcıların sitenizde uzun zamanlar geçirdiğini göreceksiniz.Etkileşimi de arttıran Smart Scroll kullanıcılara en iyi deneyimi sağlayacaktır. Elbette web sitenize her şeyi ekleyemezsiniz ama kesinlikle şunların olması gerekiyor.

  • Hakkımızda&İletişim Bilgileri
  • Servislere Genel Bakış
  • Sizi değerlendirecek diğer seçeneklerden ayıran benzersiz değer önerisi

Kullanıcıların İsteklerini Yerine Getirin

Kullanıcıların isteklerinden birisi de onların sürekli beyaz bir arka plana bakmamalıdır. Farklılık gösterebilmelisiniz. Oluşturulacak web sitesine kesinlikle koyu bir temaya geçiş gerekecektir. Kullanıcılar için çok önemli bir özellik olacaktır. Harika bir duyarlı tasarım için stratejisidir.

Duyarlı Web Tasarım Trendleri ile vereceğimiz bilgiler ile sizde duyarlı web siteleri yapabilirsiniz.

Yaptığımız çalışmaları inceleyebilirsiniz:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.