Ankara Web Tasarım – Web Tasarım İçin Neden WordPress’i Seçmelisiniz?

Web Tasarımı İçin Neden WordPress’i Seçmelisiniz? – Ankara Web Tasarım

Ankara Web Tasarım - WordPress

Firmanız için bir web sitesi oluşturmayı düşündüğünüzde mutlaka WordPress’i duymuşsunuzdur. Bu makalemizde Ankara web tasarım ekibi olarak neden WordPress’i seçmeniz gerektiğini sizlere aktaracağız. WordPress sadece tanınmış bir blog platformu değildir. Markalar için oldukça çekici ve işlevsel web siteleri oluşturabilirsiniz. İşin mutfağından bahsetmek gerekirse çoğu web tasarımcısı site yaparken WordPress alt yapısını kullanıyor. Web sitesi oluşturmak için birçok seçenek var;

  • Weebly
  • Wix
  • Drupal
  • Joomla
  • Squarespace
  • WordPress

Peki bu kadar web sitesi oluşturucu arasından en çok neden WordPress tercih ediliyor birlikte inceleyelim.

WordPress seçilmesinin nedenleri aşağıda listelenmiştir:

WordPress Kolay Özelleştirilebilir – Ankara Web Tasarım

WordPres ile çekici, güzel ve kurumsal siteler oluşturmak oldukça kolaydır. WordPress, üst düzey bir web sitesinin geliştirilmesi ve işletilmesi için hayati öneme sahip kullanıcı dostu ve etkili özelliklerden oluşur.  Benzersiz, güzel ve ilgi çekici bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz çevrim içi binlerce eklenti ve tema vardır.  Wordpress için bazı eklentiler ve temalar ücretlidir. Peki verilen bu ücret değer mi? Sorusunu cevaplayacaksak eğer kesinlikle değer olduğunu söyleyebiliriz.  Wordpress, bütün tarayıcılarda uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bireylerin ve firmaların web sitesi tasarımı için WordPress’i seçmesinin ana nedenlerinden biridir.

WordPress Temaları – Ankara Web Tasarım

WordPress Temaları - Ankara Web Tasarım

Güzel ve çekici temalar birçok web sitesinin başarısında etkili durumdadır. WordPress ile milyonlarca özelleştirebilir temaya ulaşabilirsiniz. Bu temaların çoğu ücretsiz ya da makul fiyatlıdır. Mevcut birçok WordPress teması, kullanıcıların çekici bir web sitesi tasarlamasını sağlayan özelliklere sahiptir. WordPress için çeşitli responsive şablonlar da vardır, bu nedenle, web sitenize bilgisayar ve akıllı telefonlar ve tabletlere kadar farklı cihaz türleri arasında sorunsuz çalışacağından emin olabilirsiniz.

Binlerce Ücretsiz ve Ucuz Eklenti – Ankara Web Tasarım

WordPress web oluşturucusunda web sitesinin işlevselliğini artıran birçok özellik bulunmaktadır. Web sitesinin performansını artırmak için bu özellikler ücretsiz ya da ücretli eklentilerdir. Bu eklentilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bir galeri resmi eklemekten web sitenizde iletişim formu oluşturmaya kadar her şeyi yapmak için bu eklentileri kullanabilirsiniz.

WordPress, web sitenizi geliştirmek için kullanıma açık olan ücretli veya ücretsiz toplam kırk binden fazla eklentiye sahiptir. İstediğiniz eklentileri arayarak bir tıkla sitenize yükleyebilirsiniz.

WordPress SEO Uyumludur – Ankara Web Tasarım

WordPress, bilinen bütün arama motorların dostudur. Bu platform sayesinde işletmeler ve bireyler arama motoru optimizasyonu hedeflerine kolayca ulaşabilirler. WordPress sayesinde orijinal, çekici ve düzenli URL’ler oluşturma, istediğiniz kadar içerik yükleme ve büyük arama motorlarında mükemmel görünürlük sağlamak için web sitenizi optimize etmek için eklentiler yükleme özgürlüğüne sahipsiniz.

İçerikleri arama motorlarına kolayca ve hızlı bir şekilde indekslemenizi sağlar. İçerik yönetimi sayesinde , içeriğinizin arama motorunda nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Sonuç olarak, WordPress ile bir web tasarımı gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

Ankara Web Tasarım olarak hazırladığımız bir rehberi tadında makalenin daha  sonuna geldik. Öncelikle makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ekibimizle birlikte profesyonel tasarım çalışması gerçekleştirmek istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz. Ekibimizle proje geliştirmek için iletişime geçebilirsiniz. Çalışmalarımızı incelemek isterseniz buraya  ya da buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmek isterseniz eğer; Twitter   ve Instagram adreslerimize ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0312 325 89 87

Mail: info@megafonn.com

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.