Ankara Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Ankara Web Tasarım Fiyatları nasıl belirlenir diye kendinize soruyor olabilirsiniz çünkü çok farklı fiyatlar mevcut kimi zaman 100 ₺’den başlayan fiyatlar bazı anlarda 15.000 ₺’leri bulabilmektedir ve projenin büyüklüğüne göre bu fiyatlar daha da artabilmektedir. Peki sizin için iyi bir web sitesinin ne kadara mal olabileceğini nasıl anlayacaksınız?

Evvvet! Yukarıdaki resimde de açıkça gördüğünüz üzere taksimetre yazıyor ama neye göre belirleniyor bu Ankara Web Tasarım Fiyatları ?

Web tasarım gerçekten sıradışı bir iştir ve bu işte çok farklı katmanlar bulunmaktadır. Bu katmanların her biri farklı uzmanlık alanı ister ve web projesinde istenen özelliklere göre en az gerekli olan 3 uzmanlık alanı sayısı bir anda 10 farklı uzmanlık alanına çıkabilmektedir.Dolayısıyla ne kadar kapsamlı bir proje o kadar yüksek bütçe anlamına gelir. Ankara Web Tasarım projelerinde bir diğer önemli konu, kapsam yoğunluğu yani istenilen projenin gerçekleştirdiği işlemlerin kalabalığı…

Örneğin; ankara web tasarım çalışmasında tasarlanacak bir birinden farklı arayüzlerin artması ve aynı zamanda arka planda çalışacak işlemlerin fazla olması yazılım uzmanının yükünü arttırır ve dolayısıyla bütçe artar… Yönetilebilir bir web sitesi fiyatı ile statik bir web sitesi fiyatı aynı değildir çünkü statik web sitesi arayüz tasarımı ve kodlama ile oluşturulurken yönetilebilir bir web sitesi arayüz tasarımı, arayüz kodlama ve yazılım çalışmasından oluşur. Evet ne kadar çok iş o kadar çok bütçe…

Ucuz Web Tasarım Fiyatları Aslında Tuzaktır

Ucuz web sitesi… Rüya gibi değil mi? Gerçekten büyük emek gerektiren bir iş olan web sitesi günümüzde 100 ₺ gibi uygun fiyatlı web sitesi satılabilmektedir. Peki bu nasıl oluyor ? Merak ediyorsunuz değil mi ?

İnanın web tasarım firmamız olmasa biz de bu durum karşısında ucuz olanı seçerdik kesinlikle ama tüm gerçeği biliyoruz. Aslında ihtiyaçlarınızı bilmelisiniz. Yeni bir girişimci firmanın yönetilebilir bir web sitesine ihtiyaçları olduğunu varsayalım;

Başlangıç olarak domain ücreti gerekli:
Bizim kullandığımız alan adı servisleri yıllık olarak yaklaşık : 9$’a alan adı satmaktadır.


Sunucu Ücretleri:
Sunucu ücretlerini gerçekleştirdiğimiz toplama işlemindeki en önemli elemanlardan bir tanesidir. İyi ve hızlı sunucu sitenize aynı anda 100’lerce kişinin kolayca ağırlanması demektir. Bu da günümüz şartlarında:50 $ ‘den başlamaktadır. Şimdiden 100₺’lik web sitelerini geride bıraktık bile. Sakin olun henüz tasarım, kodlama, yazılım çalışmaları hesaba katılmadı bile.

Sunucu Ücretleri:
Arayüz Tasarım, Arayüz Kodlama, Yazılım ücretleri…. Projenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir fakat bir çok işletmenin ihtiyacını görebilecek fiyatlarımızı buraya tıklayarak
görebilirsiniz…

Konunun Özeti:

Aslında daha pahalı bir hizmeti cazip hale getirmeye çalışıyor gibi görünebiliriz. Bilmenizi isteriz ki zor ve doğru olanı yapmaya çalışıyoruz çünkü web sitesi firmalar için kimi zaman tahmin edilenden çok daha önemli olabiliyor. Örneğin yeni iş ilişkisine başladığınız bir firma ilk olarak internet sitenize bakıyor eğer ayrıcalıklı bir tasarıma sahip web siteniz varsa bu durum, o firmayı oldukça etkiliyor. Aynı zamanda bizim gibi iyi bir web sitesini geliştirmeyi ilke edinmiş web tasarım ajansları tarafından geliştirilen web sitelerinde gerçekleştirilen arama motoru optimizasyonu çalışmaları sayesinde ürün ve hizmetlerinizi google’da arayan müşterilerin web sitenize girerek size ulaşmasını sağlayabilir. Bunlara ek olarak özel yazılımlar ile müşterilerinize bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz, ürün/hizmet satabilir ve aklınıza gelebilecek bir çok şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuca Gelelim:

Unutmayın! Kimse altını, demir fiyatından vermez. Eğer uygun fiyatlıysa o demirdir!

Gel gelelim iyi bir web sitesi ile 100 ₺’den başlayıp 1500 ₺’lere çıkan o web sitelerinin pozitif görünen ücreti dışında olumlu denilebilecek hiç bir yanları yok. Uygun fiyata satılan web siteleri satıcıları için sizler sadece rakamlardan ibaretsiniz. Ödeme alındıktan sonra ortadan kaybolunan bir sistemleri var. Her düzenleme için ekstra ödeme isterler ve sizin için yaptıkları internet siteleri asla istediğiniz gibi olmaz çünkü istediklerinizi yapabilecek kapasiteye sahip değildirler. Zaten o kapasitede olsalar işinizi iyi yaparlar ve çok daha fazla ödeme talep ederler. Siz siz olun verdiğinizin tam karşılığını alabileceğiniz bie tasarım ajansı ile web tasarım macerasına başlayın.


1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.